У Білорусі засудили авторів російського сайту Regnum за розпалювання ворожнечі

2 Лютого 2018, 15:15

Мінський міський суд 2 лютого засудив авторів російського сайту Regnum до п’яти років позбавлення волі з відтермінуванням покарання у три роки, їх звільнили під підписку про невиїзд. Про це повідомляє Радіо Свобода

 

Суд визнав винними у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі викладача університету інформатики з Мінська Юрія Павловця, колишнього шкільного сторожа з Бреста Дмитра Алімкіна і редактора журналу "Нова економіка" з Мінська Сергія Шиптенка.

 

Зазначається, що автори Regnum провели під вартою в Мінському слідчому ізоляторі майже 14 місяців. Цей час зарахували в термін відбування покарання.

 

Засуджені не визнали своєї провини та назвали процес політичним, а після суду заявили, що оскаржуватимуть вирок. Під час процесу вони визнали, що за свої статті отримували гроші від редакцій з Москви та від російського посольства у Мінську.

 

У виданнні також додали, що приводом для порушення кримінальної справи стали висновки Республіканської експертної комісії з оцінки інформаційної продукції на предмет наявності або відсутності ознак екстремізму при Міністерстві інформації. Комісія дійшла висновку про наявність екстремізму в публікаціях білоруських авторів російських сайтів. Автори у своїх матеріалах висловлювали, зокрема, проросійські погляди й просували ідею ближчої інтеграції між Росією й Білоруссю. Regnum – російське недержавне агентство, яке висвітлює події в Росії в колишніх радянських республіках.

 

Як повідомлялось, у Білорусі влада заблокувала опозиційний незалежний сайт "Хартія 97". У Білоруської асоціації журналістів відзначають, що провайдери заблокували опозиційний сайт після рішення Міністерства інформації, яке внесло його до списку обмеженого доступу для постачальників інтернет-послуг.

 

У грудні 2017 року Міністерство інформації Республіки Білорусь вирішило заблокувати сайт "Белорусский партизан", одним із засновників якого був Павло Шеремет, за "поширення забороненої інформації".