У Білорусі закрили справу ще одного затриманого через протести проти Лукашенка

29 Серпня 2011, 19:24

Кобець був керівником виборчого штабу кандидата в президенти Андрія Санникова.

Зокрема, на домашню адресу Володимира Кобця прийшли дві офіційні документи з міліції. У першому листі було повідомлення про припинення кримінального переслідування. У другому – що знято тимчасове обмеження на право громадянина виїжджати за межі Білорусі.

Раніше також були припинені кримінальні справи відносно голови Об'єднаної громадянської партії Анатолія Лебедько, редактора сайту «Хартія-97» Наталії Радіної, активіста опозиції Олега Корбана і колишнього кандидата в президенти Григорія Костусєва.

У в'язницях і надалі перебувати більше 25 політв'язнів, включаючи кандидатів у президенти Андрія Санникова, Миколу Статкевича і Дмитра Усса.

Нагадаємо, білоруська опозиція 19 грудня 2010 організувала в Мінську несанкціоновану акцію після завершення голосування на президентських виборах, переможцем на яких став діючий президент Олександр Лукашенко. Влада затримали сотні учасників акції, включаючи опозиційних кандидатів у президенти. Більшість затриманих були покарані в адміністративному порядку.

Нагадаємо, кандидатів у президенти Білорусі Миколу Статкевича і Дмитра Уса суд звинуватив у організації масових заворушень 19 грудня і засудив їх до 6 і 5,5 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії посиленого режиму.

Раніше ще один кандидат у президенти Андрій Санніков, котрого називали основним конкурентом Лукашенка на виборах, був засуджений на 5 років позбавлення волі в колонії посиленого режиму. Решта кандидатів – Володимир Некляев і Віталій Римашевський – отримали умовні терміни.

Ще один екс-кандидат Алесь Михалевіч зумів таємно виїхати з Білорусі і отримав політичний притулок у Чехії.

14 серпня вісім з дев'яти помилуваних президентом Білорусії Аляксандром Лукашенка учасників грудневих заворушень вийшли на волю.

Як відомо, 20 червня глави МЗС 27 країн Євросоюзу на засіданні в Люксембурзі ухвалили рішення розширити санкції проти Білорусі, ввівши ембарго на поставки в країну «зброї і матеріалів, які можуть використовуватися для внутрішніх репресій». Міністри також розширили список білоруських осіб, яким заборонено в`їзд в ЄС і чиї активи в Європі заморожені.

Нещодавно також США оголосили, що введені 16 червня 2006 року санкції проти представників керівництва Білорусі продовжено на рік. Пізніше Білорусь ухвалила рішення про заморожування спільних з США проектів з обміну високозбагаченого ядерного палива.

У травні міністри закордонних справ країн ЄС на зустрічі в Брюсселі домовилися про розширення санкцій проти Білорусі. Зокрема, розширити список осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС, а також заморозити їхні фінансові активи за кордоном. До списку вирішили додати ще 13 імен. Наразі до нього входять 170 білоруських чиновників на чолі з президентом Білорусі.