У Білорусі заблокували сайт “Белорусский партизан” через “заборонену інформацію”

15 Грудня 2017, 16:00

Міністерство інформації Республіки Білорусь вирішило заблокувати сайт "Белорусский партизан", одним із засновників якого був Павло Шеремет, за "поширення забороненої інформації". Про це повідомляється на сайті Міністерства інформації Білорусі.

"На вказаному інформаційному ресурсі, розміщеному за межами національного сегмента мережі інтернет, регулярно розміщуються матеріали, в яких міститься заборонена інформація", – йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що рішення про блокування прийнято за результатами моніторингу сайту.

Однак Мінінформ Білорусі не повідомляє, які конкретно матеріали з опублікованих на сайті належать до заборонених до поширення.

При цьому сайт "Белорусский партизан" надав детальну інструкцією, як обійти блокування. Зокрема, рекомендують підписатися на Twitter- і Facebook-сторінки ЗМІ, заходити на сайт через браузер Firefox, використовувати мережу віртуальних тунелів Tor і його аналогів тощо.

Сайт "Белорусский партизан" був створений кількома незалежними журналістами з Білорусі в 2005 році, у той момент, коли білоруська влада заблокувала практично всі незалежні газети. Одним із засновників сайту, який критикує білоруську владу, був Павло Шеремет, убитий у центрі Києва влітку 2016 року. Головним своїм завданням редакція вважає "максимально точно і повно розповісти людям про події", які відбуваються в Білорусі.