У Білорусі викликали на допит лауреатку Нобелівської премії Святлану Алексієвіч

25 Серпня 2020, 11:25

Лауреатку Нобелівської премії з літератури та членкиню Координаційної ради опозиції Святлану Алексієвіч викликають на допит у Слідчий комітет Білорусі. Про це 24 серпня повідомила “Радіо Свобода”.

 

 

Як зазначається, письменницю чекають на допит у середу, 26 серпня, о 14:00 як свідка у кримінальній справі, порушеній за фактом створення Координаційної ради.

 

Також сьогодні, 25 серпня, чекають на допит колишнього директора Купалівського театру Павла Латушка, звільненого за участь в акціях. Він також є членом президії Координаційної ради.

 

Нагадаємо, в Білорусі проти Координаційної ради опозиції порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу – захоплення влади. Своєю чергою, у Координаційній раді заявили, що не загрожують національній безпеці, а порушення кримінальної справи розцінюють як тиск і репресії.

 

Верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель засудив дії влади Білорусі проти опозиції.

 

 24 серпня у Білорусі правоохоронці затримали членів президії Координаційної ради опозиції Ольгу Ковалькову і Сергія Дилевського.