У Білорусі вступили в дію нові правила в’їзду і транзиту через країну

22 Жовтня 2020, 16:02

Уряд Білорусі змінив правила в'їзду і транзиту через Білорусь. Від 22 жовтня усі громадяни Білорусі, іноземці та особи без громадянства, які в'їжджають із країн червоної зони, мають пройти 10-денну самоізоляцію. Про це повідомляє передає avianews.com.

 

Тепер всі громадяни Білорусі, іноземці та особи без громадянства, які в'їжджають із країн червоної зони, мають пройти 10-денну самоізоляцію. Протягом цього терміну вони не зможуть виїжджати з країни до завершення терміну карантину. При цьому здавати тест на COVID-19 не потрібно.

 

На самоізоляцію також повинні відправитися особи, які слідували транзитом через держави червоної зони, якщо вони не можуть документально підтвердити, що термін транзиту не перевищував 24 години.

Іноземці та особи без громадянства, які прибувають до Білорусі з країн зеленої зони, мають пред'явити довідку про проходження ПЛР-тесту на коронавірус однією з трьох мов (російською, білоруською або англійською), який був проведений не більше ніж за 72 години до перетину білоруського кордону. Якщо такої довідки не буде, прикордонники можуть не пустити до країни.

 

Водночас це правило не поширюється на громадян Білорусі, іноземців та осіб без громадянства, прибувають з країн зеленої зони та мають посвідку на проживання в Білорусі.

 

Нові правила також дозволяють транзит через Білорусь іноземцям і особам без громадянства, які прибули з червоної зони, протягом однієї доби. При виконанні цієї умови на таких пасажирів не поширюється вимога про самоізоляцію.

 

В авіакомпанії "Бєлавіа" зазначили, що пасажири, які прямують транзитом через Білорусь із країн зеленої зони, можуть перетинати кордон без медичного сертифіката і додаткового контролю.

 

Нагадаємо, що 22 жовтня премію Андрія Сахарова за свободу думки отримала білоруська опозиція. У країні вже декілька місяців тривають протести проти результатів президентських виборів, переможцем яких білоруське ЦВК оголосило Алянсандра Лукашенку.