Засідання проходило в обстановці секретності за закритими дверима, а в найближчі дні поправки повинна розглянути Рада Республіки.
Як стало відомо, представляли законопроект заступник міністра внутрішніх справ Євген Полудень та заступник голови парламентської комісії з прав людини, національних відносин і ЗМІ Анатолій Глаз. За словами депутата, законопроект запроваджує нові правила проведення масових заходів, посилює заходи відповідальності учасників, наділяє великими правами співробітників силових відомств.
Ще влітку цього року внесення поправок до закону "Про масові заходи" ініціювало міністерство внутрішніх справ Білорусії. Приводом стали щотижневі акції мовчазної солідарності громадян, які протестують проти політики влади. З подачі силовиків було запропоновано прирівнювати до несанкціонованих масових заходів "бездіяльність, організовану, в тому числі, через інтернет".
Законопроект викликав широкий суспільний резонанс, як в Білорусії, так і за її межами. Лідери демократичної опозиції розцінили поправки як спробу підвести юридичну базу під міліцейське свавілля, – тільки в червні-липні близько півтори тисячі учасників мовчазних акцій були заарештовані, побиті і засуджені до адміністративних арештів і штрафів.
Білоруська влада має намір прирівняти до пікетування "спільну масову присутність громадян в певному громадському місці у визначений час для здійснення заздалегідь визначеної дії або бездіяльності, організовану в тому числі через Інтернет або інші інформаційні мережі для протесту або публічного висловлення суспільно-політичних настроїв", повідомляє Радіо Свобода.