У Білорусі розпочалися страйки на підприємствах

11 Серпня 2020, 14:40

У вівторок, 11 серпня, у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. Про це повідомляється в Telegram-каналі Nexta.

 

Відомо, що страйкують співробітники Мінського електротехнічного заводу імені Козлова. Їхні вимоги:

 

  • Негайно припинити насильство до мирних беззбройних громадян, які мають право мирно висловлювати свою політичну позицію;
  • Припинити провокації для виправдання дій силовиків;
  • Випустити людей, затриманих під час мирних демонстрацій;
  • Включити інтернет, щоб виключити ймовірність появи домислів і чуток.

 

На заводі БелАЗ в Жодіно робочі обговорюють формат страйку і конкретні вимоги для підприємства. Жабінковський цукровий завод повністю зупинив свою роботу, люди страйкують. Також триває страйк в Інституті хімії нових матеріалів.

 

Співробітники підприємства «Гродно Азот» заявили, що не визнають результати виборів і також готуються страйкувати. Водії 4-го тролейбусного парку Мінськтрансу відмовилися виходити на роботу в другу зміну після інформації про поранення водія автобуса.

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,08%, а Святлана Ціханоуска- 10,09%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. У Мінську під час розгону мітингувальників силовики стріляли гумовими кулями, є поранені. Також відбувалися штурми барикад силовиками. Повідомлялося, що загинула щонайменше одна людина – протестувальник, якого збили автозаком. Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. Було затримано близько 3 тисяч громадян. Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб  Ціханоуской не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. У штабі вимагають мирної передачі влади.