У Білорусі проти Координаційної ради опозиції порушили кримінальну справу

20 Серпня 2020, 15:15

У Білорусі проти Координаційної ради опозиції порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу – захоплення влади. Про це у четвер, 20 серпня, повідомив генпрокурор Білорусі Аляксандр Конюк, передає NEXTA Live.

 

"Створення і діяльність Координаційної ради спрямовані на захоплення державної влади, а також на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь", – йдеться у повідомленні.

 

Своєю чергою, у Координаційній раді опозиційних сил Білорусі заявили, що не загрожують національній безпеці. Порушення кримінальної справи опозиція розцінює як тиск і репресії. Про це заявив член президії Сергій Дилевский.

 

"Ні, звичайно не згодні. Яка загроза нацбезпеці? Цього не може бути. Рада, по суті своїй – це служба медіації. Яка загроза нацбезпеці може бути? Рада створена для врегулювання конфлікту між людьми і владою, а не для розпалювання", – повідомив він.

 

Нагадаємо, згідно з результатами білоруської ЦВК, на виборах президента Білорусі Аляксандр Лукашенка набрав 80,1% голосів, Ціханоуска – 10,1%. Одразу після оголошення результатів Ціханоуска заявила про створення Координаційної ради для мирної передачі влади. Також опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Як повідомлялося, щонайменше п’ять людей загинули, а семеро перебували у критичному стані. З початку протестів було затримано понад 6,7 тис. осіб. До лікарень потрапили не менше 250 людей.

 

Водночас Лукашенка заявив, що влада "ще м’яко" зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.