У Білорусі, після виборів президента, реформуватимуть МВС і КДБ. Дітей народу треба виховувати

7 Грудня 2010, 17:16

Про це Лукашенко заявив під час виступу на Всебілоруських народних зборах.


«Категорично запевняю усіх, що вже у першому півріччі майбутнього року буде вжито принципові і рішучі заходи з наведення ладу у правоохоронній системі, усунення больових точок, які викликають занепокоєння людей», – сказав Лукашенко.


За його словами, передвиборна кампанія і зустрічі з людьми показали незадоволеність з боку громадян діяльністю судів і правоохоронних органів у цілому.


«Це, мабуть, друга після житлово-комунального господарства резонансна проблема. Принаймні, за даними Мінська. Це вже «камінь у город» президента», – пояснив він.


«Але у зв`язку з цим хочу і попередити: якщо хтось потирає руки і розраховує на те, що президент з подачі так званих «альтернативних» завтра введе люстрацію, розжене КДБ, розжене спецслужби, усіх покарає, пересаджає, як вони обіцяють, у в`язницю… Хлопці, заспокойтеся, дивіться, щоб самі туди не потрапили. Нікого ви не посадите, у вас такого немає права і не буде, я сподіваюся. Тому не треба лякати правоохоронні органи, не треба лякати КДБ, не треба лякати міліцію, рідні мої. Міліція – це ваші діти. Міліція така, яке наше суспільство, які ми самі. І ви знаєте, там дійсне багато невирішених питань, про яких я сказав. І ми їх вирішимо. За півроку вирішимо», – запевнив Лукашенко.


Водночас він наголосив, що громадська безпека є заслугою правоохоронних органів.


«Москвичі дивуються: у вас до 12-ї години на вулиці діти гуляють, деякі без батьків. Для нас це – природньо, а для деяких це – неймовірний успіх. Що ж, міліція до цього не доклала рук? Що, міліція на це не працює? Я – головнокомандуючий Збройними Силами, і всіма доступними способами я захищатиму військових людей і питатиму з них на всю котушку. Це право мені дано Конституцією. І жодна волосина з їх голови з чиєїсь подачі не впаде. І ніяких люстрацій і в`язниць немає і бути не може. Ми пройшли ті часи, коли лякали людей «трійками», коли їх залякували в`язницями тощо. Тому я прошу і в цьому плані – втихомиритися!», – заявив Лукашенко.


«Загальний для всіх нас пріоритет – забезпечення миру, спокою і безпеки на білоруській землі, надійний захист громадян від злочинних посягань і загроз їх життя і добробуту», – наголосив президент Білорусі.