У Білорусі перед святкуванням Дня Волі відбуваються масові затримання активістів

25 Березня 2018, 12:02

У Білорусі перед святкуванням 100-річчя Білоруської народної республіки відбуваються масові затримання активістів. Про це повідомляє правозахисна організація "Вясна".

 

За даними організації, вранці 25 березня співробітники міліції почали перешкоджати тим, хто вирушає до Мінська на святкування 100-річчя Білоруської народної республіки.

 

У соцмережах повідомили, що член незареєстрованої партії БХД (Білоруська християнська демократія) Євген Аніщенко з Орші, який їхав до Мінська, був затриманий міліцією. А зранку  на вокзалі в Молодечно співробітниками МВС був затриманий громадський активіст Алесь Абрамович, керівник Мінської обласної організації БСДП (Грамада).

 

Активіста Миколу Черноуса з Барановичів викликали повісткою до Барановицького міжрайонного відділу Слідчого комітету РБ на 10 годину 25 березня, щоб не з допустити його на мітинг у Мінську.

 

Також був затриманий поет Славомир Адамович, який намагався дібратися до столиці з Мар'їної Гірки до елекричкою.

 

Окрім цього, правозахисники з Бобруйська повідомляють, що щойно були затримані ще п’ять членів БСДП разом з Юрієм Гриневицьким. Всі вони прямували до Мінська на дозволений владою концерт. На даний момент їхню машину супроводжують до відділку міліції та звинувачують у якомусь злочині.

 

За словами правозахисників, Державтоінспекція Білорусі запланувала на 25 березня проведення спеціальної операції "Фільтр" з не зовсім зрозумілою метою і завданнями.

 

"Існує ймовірність, що таким чином влада намагається зупинити автотранспорт, на якому багато регіональних активістів добираються до Мінська", – додала представники організації "Вясна".

 

Варто зазначити, що на День Волі місцева влада дала дозвіл на проведення масових заходів в Гродно, Бресті, Гомелі,  Барановичах, Ліді, Слуцьку, Солігорську, Кобрині. Святкування 100-річчя Білоруської народної республіки також анонсували в Глибокому і Шарківщині.

 

Нагадаємо, в середу, 21 березня, у Білорусі затримали політика Уладзіміра Нєкляєва, а також лідера руху солідарності "Разам" Вячаслава Сівчика та координатора "Європейської Білорусі" Максіма Вінярского