У Білорусі перед акцією опозиції відбулися масові затримання активістів

25 Березня 2017, 14:46

У Мінську білоруські силовики в суботу, 25 березня, перед початком заплановаї опозицією акції провели масові затримання активістів

Опозиційні активісти планували о 14.00 годині (о 13.00 за київським часом) провести захід, присвячений 99-ї річниці проголошення Білоруської Народної Республіки – першої в ХХ столітті незалежної держави білорусів.

Як повідомили у трансляції білоруської редакції Радіо Свобода, до призначеного організаторами місця збору кордони міліції пропускали переважно журналістів. Водночас відбуваються затримання потенційних учасників акції.

Білоруські правозахисники також повідомляють, що до їхнього офісу увірвалися праціваники спецзагону міліції та провели обшук.

Зазначається про 57 затриманих в офісі правозахисного центру.

Окрім того, уночі 25 березня один із лідерів Білоруського національного конгресу поет Володимир Некляєв був затриманий при спробі в'їхати на територію Білорусі з Польщі.

Відомо, що влада Білорусі дозволила провести акцію до Дня Волі на околиці Мінська. Водночас організатори та учасники прагнули провести свій захід у центрі білоруської столиці.

Повідомляється, що центр Мінська патрулюють автоматники, скасовані рейси маршрутних таксі в Мінську, пасажирів вибірково перевіряють на залізничному вокзалі. Студентів із гуртожитків змусили виїхати по домівках, а тих, хто живе в Мінську, керівники вишів попередили про відрахування в разі, якщо вони прийдуть на акції. Активістів, які мали намір їхати до Мінська з регіонів, міліція арештовує просто на виході з будинків.

Нагадаємо, напередодні, 24 березня у Мінську затримали українську журналістку Крістіну Бердинських, яка була офіційно акредитована для роботи. Згодом стало відомо, її відпустили. МЗС України з'ясовує всі обставини затримання.

Як повідомлялося, тисячі людей вийшли на вулиці різних міст Білорусі впродовж останніх тижнів на знак протесту проти непопулярних змін до трудового законодавства, які передбачив указ президента Аляксандра Лукашенки. Протестувальники незадоволені запровадженням податку щодо «дармоїдів», тобто безробітних. Виступи, які мають назву «марші недармоїдів», стали найбільшими за останні роки антиурядовими демонстраціями. Протести тривають, попри рішення Лукашенки відкласти запровадження законодавчих змін. Понад 150 учасників протесту були заарештовані по всій Білорусі з 1 березня, в тому числі, білоруські журналісти.