У Білорусі оприлюднили переговори екіпажу “Бєлавіа” з українським диспетчером

1 Листопада 2016, 09:57

У Білорусі опублікували розшифровку запису переговорів екіпажу "Бєлавіа" з українським диспетчером від 21 жовтня 2016 року, яка підтверджує погрози української сторони застосувати бойову авіацію проти білоруського лайнера. Про це повідомляє видання "Білорусь сьогодні".

Згідно запису переговорів, український диспетчер заявив екіпажу "Бєлавіа" про необхідність повернутися в аеропорт вильоту "Жуляни" і попередив про застосування бойової авіації в разі непокори.

Екіпажу повідомили, що інформацію передав "Украероцентр". Після цього на зв'язок вийшов керівник польотів і повідомив, що розпорядження про повернення літака надійшло від військового керівництва України.

Як повідомлялося, 21 жовтня о 15:36 за 50 км до входу в повітряний простір Республіки Білорусь літак авіакомпанії "Бєлавіа" повернули в аеропорт "Жуляни" (Київ).

В свою чергу, керівник апарату глави Служби безпеки України Олександр Ткачук заявив, що інформація про те, що літак авіакомпанії "Белавіа", що виконував рейс за маршрутом Київ – Мінськ, повернули в аеропорт "Жуляни" під загрозою підняти винищувачі, не відповідає дійсності.