У Білорусі міліція знову розганяла та заарештовувала протестувальників

30 Червня 2011, 07:19

«Тільки по Мінську було затримано близько 120 осіб», – стверджує Стефанович.

За його даними, серед затриманих були іноземці, в тому числі радіожурналіст з Латвії і громадянин Естонії.

Окрім цього, повідомляють про ще двох затриманих журналістів. Один із них – кореспондент газети «Наша нива» Олесь Білецький.

Затримання учасників подібних акцій пройшли і в інших містах Білорусі. Він розповів, що в Жодіно (Мінська область) щодо трьох затриманих склали протоколи за «непокору законним вимогам співробітників міліції».

Начальник відділу інформації і громадських зв'язків ГУВС Мінського міськвиконкому Олександр Ластовський підтвердив інформацію щодо громадянина Латвії Угис Лібіетіса, який дійсно є радіожурналістом, і повідомив, що він вже звільнений після перевірки документів.

Зокрема, під час акції протесту на самій площі влада проводила дискотеку як альтернативу акції протесту. Площу оточили міліціонери і військовики.

Нагадаємо, акція під назвою «Революція через соціальні мережі» запланована в Мінську та інших містах Білорусі уже вчетверте. Її ініціатори через інтернет закликають виходити на центральні площі міст кожної середи без транспарантів і прапорів, щоб людей не можна було звинуватити в організації несанкціонованих мітингів. Минулої середи міліція затримала понад 450 її учасників.