У Білорусі другий день тривають протести, є загиблий

11 Серпня 2020, 09:45

У ніч на 11 серпня в Білорусі тривали протести, пов’язані з президентськими виборами. Про це повідомило «Радіо Свобода».

 

Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало загибель одного протестувальника – близько 11 вечора 10 серпня в результаті вибуху на вулиці Притицького в Мінську. МВС стверджує, що це був саморобний вибуховий пристрій, який він хотів кинути в силовиків. Однак присутні журналісти відзначають, що в той час силовики стріляли по демонстрантах.

 

Повідомляється, що проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі. Вибухи лунали в різних частинах міста щонайменше до 2 ночі. Журналісти стверджують, що люди у військовій формі обстрілювали їх, хоча вони були у жилетах преси. Видання зазначає, що дії силовиків щодо демонстрантів стали більш агресивними, частіше застосовувались спеціальні засоби, але демонстранти також почали частіше будувати барикади, кидаючи на охоронців різні предмети.

 

Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Зазначається, що найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Два основні протестні центри були утворені біля площі Бангалор, під універмагом «Рига», між станціями метро «Спортивна» та «Пушкінська».

 

Нагадаємо, на президентських виборах 9 серпня чинний президент Білорусі Аляксандр Лукашенка набирає 80,08%, а Святлана Ціханоуска- 10,09%. У ніч на 10 серпня у Білорусі почалися протести. У Мінську під час розгону мітингувальників силовики стріляли гумовими кулями, є поранені. Також відбувалися штурми барикад силовиками. Повідомлялося, що загинула щонайменше одна людина – протестувальник, якого збили автозаком. Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. Було затримано близько 3 тисяч громадян. Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб  Ціханоуской не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. У штабі вимагають мирної передачі влади.