"Сполучені Штати прагнуть зміцнити здатність України забезпечити контроль на кордонах, зберегти її територіальну цілісність і суверенітет в умовах російської окупації Криму та скоординованих зусиль підтримуваних Росією сепаратистів з дестабілізації східної України. Президент Обама з початку березня затвердив додаткову допомогу у сфері безпеки й оборони на понад $23 млн", – йдеться в оприлюдненому документі.
Зокрема, як пояснюється далі, ця допомога включає "транш у розмірі $5 млн для придбання бронежилетів, приладів нічного бачення, додаткового обладнання зв'язку". Зазначена сума піде на додаток уже виділених у березні близько $300 тис. на сухпайки, засоби медобслуговування, екіпіровку та обладнання – шоломи, радіостанції, прилади очищення води, обладнання для утилізації боєприпасів тощо.
Крім того, з фонду Спільного зменшення загроз США виділили допомогу для Держприкордонслужби України з метою закупівлі обмундирування, генераторів, паливних насосів, інженерного обладнання, засобів зв'язку, транспорту, індивідуального тактичного спорядження.
В роз'ясненнях Білого дому окрема увага звертається на взаємодію між США і Україною на рівні вищого військового командування. Так, 1 квітня "високопоставлені чиновники Пентагону зустрілися з українськими колегами в Києві для проведення двосторонніх консультацій з питань оборони". Тоді йшлося про регіональну безпеку, співробітництво в оборонній сфері та зміцнення відносин між двома країнами в цій сфері. Друга подібна зустріч відбулася також в українській столиці на початку червня.
Як зазначили в Вашингтоні, найближчими днями Європейське командування США проведе з українськими колегами координаційну нараду з метою відпрацювання стратегічного напряму для майбутнього співробітництва в військовій сфері.
Як відомо, низка урядовців США підтримують надання Україні серйозних озброєнь. Їх опоненти, однак, побоюються, що таким кроком Вашингтон стимулює військову агресію Москви проти України.