У Білому домі розкрили подробиці авіаудару по позиціях ІДІЛ у Афганістані

13 Квітня 2017, 22:52

Метою надпотужного авіаудару в Афганістані була система тунелів і печер, які використовуються терористами "Ісламської держави" для переміщення. Про це повідомив прес-секретар Білого дому Шон Спайсер, передає Reuters.

"Ми націлилися на систему тунелів і печер, якими бійці ІДІЛ вільно пересувалися, що дозволяло їм загрожувати американським військовим радникам і афганським силам в цьому районі", – заявив Сайсер.

Він наголосив, що США вжили "всіх заходів, необхідних для запобігання втрат серед цивільного населення і непрямого збитку".

Представник Пентагону Адам Стамп повідомив, що авіаційна бомба GBU-43 була скинута в районі Ачін провінції Нангархар, недалеко від кордону з Пакистаном. Він підтвердив, що це бойове хрещення GBU-43.

Нагадаємо, що 13 квітня США вперше застосували найпотужнішу в своєму арсеналі неядерну бомбу GBU-43, завдавши удару по позиціях бойовиків ІДІЛ на сході Афганістану.

Надпотужна фугасна авіаційна бомба GBU-43 відома також як "матір всіх бомб" (MOAB). MOAB є однією з найбільших авіабомб. Точна вага бомби – 9 797 кг.  GBU-43 оснащена системою супутникового наведення. Вперше була випробувана в березні 2003 року, всього за кілька днів до початку війни в Іраку.