Працівники Бібліотеки української літератури в Москві, куди прийшли з обшуком правоохоронці, заявили, що поліція підкинула їм націоналістичну літературу.
«Сьогодні повторюються події, які були в 2010 році. Абсолютно несподівано близько 10 співробітників поліції і ОМОН прибули в бібліотеку, вони підкидають якусь літературу, очевидно, націоналістичну», – сказав працівник.
За словами працівника, на місце викликали російські пропагандистські телеканали.
Працівник бібліотеки наголосив, що «найголовніше, що знову підкладені якісь книги, і ми це зафіксували». «Старі методи. Не виключено, що подкинуті ті ж книги, що і кілька років тому. Обшук продовжується», – сказав він.
Як повідомили російські ЗМІ, мова йде про газету «Час Руху», яку випускає українська партія «Рух». За інформацією, обшуки проходять у керівника бібліотеки Наталії Шаріної і представника Світового конгресу українців (СКУ) Валерія Семененка, який одночасно є головою організації «Українці Москви».
За словами джерела, обшуки проходять в рамках кримінального провадження, розслідування якого було припинене в 2011 році з невідомих причин. Газети направлять на експертизу.
Як повідомлялося, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС Росії під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книг для проведення психо-лінгвістичної експертизи. Правоохоронці в електронному каталозі набрали слово «націоналізм» і вилучили кілька видань, в яких було виявлено це слово.
24 грудня 2010 року на той час посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучені в рамках кримінального провадження за фактом розповсюдження екстремістської літератури.
26 грудня 2010 року директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що бібліотека опечатана і закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого були вилучені жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.
12 січня 2011 року в МЗС України заявили, що бібліотека повністю відновила роботу в звичайному режимі.
14 січня 2011 року в бібліотеці відбувся третій обшук, у ході якого було вилучено сервер, а директора побив співробітник міліції.
Бібліотека української літератури була створена постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.