У Берліні регіонала зустріли пікетом проти “наклепу”

26 Вересня 2012, 22:19

Акцію провели українські журналісти руху "Стоп цензурі" та українські активісти Берліна під приміщенням "Квадріга Форум", де була організована конференція щодо виборів в Україні.

Організатори обрали це місце в зв"язку з тим, що на захід приїхав міжнародний речник Партії регіонів Леонід Кожара – який особисто проголосував за закон про наклеп.

Один із транспарантів закликав учасників конференції не подавати руку Кожарі для привітання, бо цією рукою він голосував за закон про наклеп, який передбачає тюремне ув'язнення для журналістів.

Сам Кожара сказав, що підтримує закон про наклеп із правками.

"Я особисто буду голосувати (за закон у другому читанні), але я думаю, що він буде відкликаний. Я виступаю за те, щоб у статті не було ув'язнення (за наклеп), а воно замінялося статтею про кримінальний штраф", – сказав Кожара.

Нагадаємо, 18 вересня український парламент ухвалив у першому читанні проект закону, яким передбачається запровадити кримінальне переслідування за наклеп з покаранням до трьох років ув’язнення.

25 вересня народний депутат України від Партії регіонів Віталій Журавський заявив, що відкликає законопроект.

Між тим, народний депутат від Партії регіонів, голова комітету Верховної Ради з питань правосуддя, Сергій Ківалов вважає, що після виборів новий склад Верховної Ради повернеться до розгляду цього питання.