Після тривалих переговорів лідери восьми партій Бельгії повідомили, що вони досягли домовленості щодо визначення меж виборчих округів – одного з ключових питань, яке розділяло партії.
Коментуючи цю подію, глава фламандських лібералів Александр де Кроо заявив: «Наразі створено сприятливі умови для формування коаліції».
Франкомовний соціаліст Еліо Ді Рупо, , якому король Альберт II доручив формування уряду запевнив, що партіям нарешті вдалося побороти перешкоди, які не давали досягти компромісу, «проте робота все ще не завершена, і не обговореними все ще залишається низка питань».
Через таку важливу подію Король, який грає одну з ключових ролей у формуванні коаліції, спеціально повернувся зі своєї відпустки у Франції.
Нагадаємо, Бельгія більше року знаходиться без уряду після парламентських виборів в червні 2010. Головним "каменем спотикання" на переговорах по формуванню урядової коаліції стали розбіжності між франкомовними та нідерландомовні партіями у питанні проведення державної реформи.
У Фландрії французька залишається обов’язковою до вивчення, а в Валлонії учні не зобов’язані вивчати нідерландську, якою користуються фландрійці. Вони можуть її обрати, але все ж найчастіше вибирають англійську. В Брюсселі англійська вже є другою за важливістю мовою після французької. Її важливість зростає до того, що політики офіційно виголошували постулат про надання їй статусу адміністративної і зрівняння прав з французькою та нідерландською.
Як відомо, Молдова встановила політичний світовий рекорд – країна вже 2 роки живе без президента.