У Батурині презентували перше повне видання “Літопису” Самійла Величка

14 Жовтня 2020, 18:13

У Національному історико-культурному заповіднику "Гетьманська столиця" в Батурині у середу, 14 жовтня, відбулася презентація козацької пам'ятки "Літопис" Самійла Величка. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав у Фейсбуці.

 

 

"Символічно, що саме цього дня у відновленій «Гетьманській Столиці» Батурині відбулася презентація унікальної козацької пам’ятки – «Літопису» Самійла Величка… Масштабна праця Величка дозволяє кожному з нас зануритися у події козацького періоду історії України, переосмислити безліч історіографічних міфів та дізнатися про те, чим ще ми можемо пишатися", – написав Ткаченко.

 

Він відзначив, що це видання – важлива наукова робота.

"Його дослідження та вивчення велось впродовж 3-х століть. Тепер ми маємо перше видання повного оригінального тексту з багатьма через цензуру раніше невивченими фактами. Сама пам’ятка зберігається у Санкт-Петербурзі", – зазначив Ткаченко.

 

 

За його словами, при роботі над виданням науковці дізналися багато нового як про історію козачих часів, так і про саму постать канцеляриста Івана Мазепи.

Міністр висловив вдячність групі професора Тетяни Таїрової-Яковлевої, керівниці Центру вивчення історії України, а також історикам Національної академії наук, видавцям та українським меценатам, коштом яких було видано літопис.

 

В Україні сьогодні, 14 жовтня, відзначається День захисника. Свято встановлено указом Президента від 14 жовтня 2014 року «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України». При цьому було скасовано святкування Дня захисника вітчизни 23 лютого.