У Барселоні близько мільйона людей мітингували за незалежність Каталонії

11 Вересня 2017, 22:57

В Національний день Каталонії, 11 вересня, близько мільйона жителів столиці автономії Барселони вийшли на центральні вулиці з мітингом на підтримку референдуму про незалежність цього регіону від Іспанії. Як повідомляє Reuters, активісти прийшли з плакатами: "Ми будемо незалежною країною!" та "Ми сповнені надії!".

Уряд Каталонії збирається провести референдум вже 1 жовтня, не дивлячись на заборону Іспанії, яка називає його незаконним.

Як повідомлялося, 6 вересня Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність. У свою чергу прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав Конституційний суд анулювати закон.

При цьому голова уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що наполягає на проведенні референдуму про незалежність від Іспанії 1 жовтня, незважаючи на заяви центрального уряду та судів щодо незаконності проведення референдуму. 

Згодом державний прокурор Іспанії порушив кримінальне переслідування проти лідера Каталонії Карлеса Пуйджемонта і членів уряду після того, як парламент Каталонії підтримав ідею референдуму про незалежність. Їх звинувачують у зловживанні державними грошима, непослуху і зловживаннях на посаді. Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой закликав каталонських державних службовців та мерів відстоювати закон і припинити підготовку до референдуму.