У Баку поліція заарештувала правозахисника, автора популярного ролика «Давай, да свіданья!»

22 Червня 2012, 16:15

За словами близьких друзів Мамедова, 21 червня вранці він пішов з дому і зник. Увечері його брату повідомили по телефону, що Мамедов затриманий.

Пізніше, поліція підтвердила затримання журналіста представникам правозахисної організації «Інститут миру і демократії».

За інформацією поліції у квартирі Мамедова під час обшуку знайшли наркотики. Родичі затриманого стверджують, що їх підкинули слідчі.

22 червня суд санкціював арешт Мамедова на 3 місяці.

Правозахисники розцінюють арешт Мамедова як тиск на громадянського активіста. Попереднього редактора сайту «Голос Талиша» засудили за звинуваченням у шпигунстві на користь Ірану до 10 років ув’язнення і  він помер у тюремній лікарні.

Мамедов автор розміщеного в YouTube ролика «Давай, до свіданія!» Дуже популярного у російської опозиції.

Як повідомлялось, нещодавно в Азербайджані поліція заарештувала фотографа і блогера Мехмана Хусейнова за звинуваченням у образі та нанесенні тілесних ушкоджень співробітникам поліції на акції протесту опозиції під час пісенного конкурсу «Євробачення», що проходив в Баку наприкінці травня.

23-річного Хусейнова звинуватили в образі та нанесенні тілесних ушкоджень співробітникам поліції під час несанкціонованої акції опозиції, що відбулася 21 травня, коли в азербайджанській столиці проходив пісенний конкурс «Євробачення».

Правозахисні організації пов'язують цей арешт з тим, що репортер висвітлював виступи на підтримку демократії, які проходили в Баку в цей час.

Читайте також:Азербайджанський блогер Емін Міллі: Коли думаю про свободу слова, я завжди згадую тюрму, тому що там багато мовчать

Позначки: