Єврейська громада називає таку ідею – святотатством.
Землю в Бабиному Яру ще п’ять років тому виділили доброчинному фонду «Бабин Яр». Згодом ділянку за підробними документами кілька разів перепродували.
Єврейська громада відсудила територію у Верховному Суді, і вже цієї осені планувала закласти перший камінь у підмурівок майбутнього меморіалу. Але тепер скандал пішов на нове коло.
Ні прокуратура, ні міліція на ситуацію не реагують, і наразі від коментрів утримуються. Керівництво доброчинного фонду «Бабин Яр» просить владу втрутитися.
«Сьогодні ми отримали повернення до ситуації, що компанія, яка тоді відібрала цю ділянку, просить правоохоронців знову відібрати у єврейської общини цю ділянку. Потрібно над цим безумством поставити крапку, потрібно один раз сказать, что не можна красти взагалі, а красти Бабин Яр тип паче», – розповіли у фонді.
Як повідомлялось, восени 2010 року Київська міська рада виключила зі схеми розміщення готелів до 2020 року земельну ділянку, зарезервовану для можливого будівництва готелю в Бабиному Яру.
У лютому Кабінет Міністрів передав Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» (Київ) і Національний музей «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» (Київ) в управління Міністерства культури.
Офіційним Днем пам`яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня. У цей день у 1941 році фашисти розстріляли в цьому яру в Києві більш як 30 тис. євреїв.
Масові розстріли у Бабиному Яру проводилися з 29 вересня 1941 року по 29 вересня 1943 року. Кількість жертв – представників різних національностей – перевищує 150 тис. людей.