У Азовському морі прикордонники затримали кримське судно під прапором РФ

26 Березня 2018, 15:27

У Азовському морі Державна прикордонна служба України 25 березня затримала судно під прапором Росії. Про це в понеділок, 26 березня, повідомляє прес-служба відомства.

 

 

"Учора корабель морської охорони Держприкордонслужби в частині українських вод Азовського моря затримав риболовецьке судно-порушник під прапором РФ. На борту знаходився екіпаж з 10 осіб", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що судно "НОРД" зупинили за 15 миль від Обіточної коси. Так, прикордонники встановили, що судно зареєстроване в окупованому Криму.

 

"Члени суднокоманди порушили порядок виїзду з тимчасово окупованої території України. Всі вони мали так звані паспорти громадян РФ видані в м. Керч", – додали в ДПСУ.

 

 

 

 

Згідно з повідомленням, зараз затримане судно із командою на борту відконвойовано до порту Бердянська для проведення подальших перевірочних та процесуальних дій.

 

"Також будуть встановлюватися особи затриманих. Крім того у ході огляду судна виявлено трал для лову риби та 5 тон морепродуктів", – йдеться в повідомленні.

 

Крім того, у ДПСУ додали, що про інцидент уже проінформовали підрозділи прокуратуру, Службу безпеки України в АРК та Нацполіцію в Запорізькій області. Водночас на затриманих членів команди складено документи по ст. 204-2 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) Кодексу України про адміністративні порушення, а у відношенні капітана судна до СБУ направлено повідомлення за ст. 332-1 (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї) Кримінального кодексу України.

 

Нагадаємо, 30 листопада 2016 року морські прикордонники затримали в українських внутрішніх водах на річці Дунай танзанійське судно Sky Moon, незважаючи на опір екіпажу. Затримали його за порушення порядку в’їзду-виїзду до тимчасово окупованої території  АР Крим. 24 лютого стало відомо, що Sky Moon буде передане Військово-морським силам України.