У Азарова запевняють, що вдосконалять систему підписання угоди про будівництво LNG-терміналу

16 Січня 2013, 11:17

«Зараз у нас є 3 пропозиції щодо будівництва LNG-терміналу. Ми їх вивчаємо. Я думаю, до кінця січня ми визначимося остаточно з термінами і з тим, хто буде виконувати ці роботи», – сказав він.

За його словами, зараз ведуться переговори із корейською та китайською компаніями.

Міністр також зазначив, що до кінця січня визначиться, чи буде підписано нову угоду щодо LNG-терміналу чи будуть внесені поправки у стару. Коментуючи ситуацію навколо скандалу з підписанням угоди, глава відомства зазначив, що висновком повинна стати необхідність удосконалення системи підписання інвестиційних угод.

Нагадаємо, що Держінвестпроект 26 листопада 2012 року підписав угоду про співпрацю з іспанською Gas Natural Fenosa в рамках будівництва LNG-терміналу в Одеській області. З іспанської сторони документ підписав Джорді Сарда Бонвехі, який раніше також фігурував у якості представника компанії Enegas (Іспанія), нібито зацікавленої в інвестуванні в український LNG-термінал.

Після цього компанії Gas Natural Fenosa і Enegas заявили, що жодних документів не підписували, а Джорді Сарда Бонвехі не є їх представником. Іспанські компанії також додали, що не розглядають питання участі в консорціумі з будівництва LNG-терміналу в Україні.

Згодом журналісти провели розслідування і зясували , що Бонвехі є лижним інструктором, одруженим на українці, і права підписувати цей документ не мав.

Кабінет міністрів створив комісію з розслідування обставин підписання угоди про співпрацю в реалізації національного проекту «LNG-термінал», навколо якого розгорівся скандал.

Позначки: