У Азарова запевняють, що в Укрзалізниці немає грошей на вітчизняний поїзд, який обігнав Hyundai

Акценти
15 Травня 2013, 15:32

"Крюківський швидкісний поїзд випробуваний. Всі недоліки, які там були, усунені. Він готовий до експлуатації на наших залізничних шляхах. Питання стоїть в тому, хто його повинен купити. Купити його, звичайно, повинна Укрзалізниця, тому що він повинен перевозити пасажирів України. Але за які кошти? ", – цитує Козака ЛІГАБізнесІнформ .

За його словами, відповідно до Закону "Про залізничний транспорт", весь пасажирський рухомий склад повинен купуватися за рахунок бюджетних коштів.

"Тому, якщо бюджет виділить ці кошти, Укрзалізниця з задоволенням купить ці поїзди і знайде їм застосування", – сказав міністр.

Як повідомлялось, на початку квітня Крюківський вагонобудівний завод отримав дозвіл Міжвідомчої комісії під головуванням першого заступника генерального директора Укрзалізниці Миколи Сергієнка на виготовлення дослідної партії з десяти складів швидкісних електропоїздів. Комісія також дала "зелене світло" на експлуатацію двох складів електропоїздів, які пройшли випробування.

За словами Миколи Сергієнка, українська залізниця готова закуповувати поїзди, але держбюджет поки не виділив на це коштів, а фінпланом УЗ на цей рік не передбачено придбання даних поїздів.

Нагадаємо, у жовтні минулого року прес-служба Крюківського вагонобудівного заводу повідомила, що швидкісний поїзд їх виробництва обігнав Hyundai.

Як відомо, міжрегіональні електропоїзди "Український експрес" виробництва Hyundai Rotem почали курсувати з 27 травня за маршрутом Київ – Харків" і Київ – Львів, а з 7 червня – Київ – Донецьк.

З того часу неодноразово відбувалися затримки поїздів на кілька годин через поломки.

Позначки:
90