«Теоретична підготовка пілотних регіонів України з реформування цього року вже завершується, а з 2012 року починається практичне впровадження реформ. У цій справі важливо пам’ятати, що медицина – консервативна галузь і революційним шляхом щось робити в ній неможливо». Тому, перше, чого торкаються зміни – первинна ланка, тобто та, яка перебуває безпосередньо поряд з місцем проживання людини, або поруч із тим лікарем, у якого вона хоче обслуговуватись», – пояснив Толстанов
Він наголосив, що Міністерством вже прописано порядок вибору лікаря первинної ланки. «Це виглядає наступним чином: все населення за місцем проживання поділяється і автоматично закріплюється за певним лікарем. Для тих, хто хоче обслуговуватись в іншого лікаря не за місцем проживання слід підійти до нього та оформити реєстраційні документи» – пояснив він.
«Найскладнішим моментом в плані теоретичних напрацювань виявилася розробка механізму стимулювання та нарахування зарплати лікарям первинної ланки. Сьогодні ми вже визначилися і вирішено, що кінцева сума заробітної плати буде враховувати обсяг виконаної роботи та її якість. Таким чином, окрім гарантованої зарплати, лікар отримає надбавку за якість, виходячи з віково-статевої структури населення», – розповів чиновник.
Як повідомлялось, у липні прем’єр-міністр Микола Азаров обіцяв до кінця року ухвалити декілька рішень, що дозволяють підняти рівень заробітної плати медичним працівниками. Зокрема, Азаров пояснив, що зарплата медпрацівників залежатиме від зростання економіки.
Раніше віце-прем’єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявляв, що Фонд заробітної плати в Україні після ухвалення закону про легалізацію зарплат може зрости щонайменше на 60-70 млрд грн – до 440-450 млрд грн.
Міністерство соціальної політики навіть готувало законопроект, у якому за виплату зарплати в конвертах пропонується позбавляти волі на строк до п’яти років.