У Азарова вирішили боротися з руйнуванням доріг штрафами за перевантаження великих вантажівок

20 Червня 2013, 08:56

«За даними "Укравтодору", більше 80% транспортних засобів їздять з перевищенням нормативів за вагою. Таким чином бізнесмени економлять на кількості рейсів, а те, що від цього страждають інші громадяни, їх не хвилює», – сказав прем'єр-міністр України на вчорашньому засіданні уряду, пише газета "Коммерсантъ Украина".

Микола Азаров повідомив, що під час засідання Кабінет міністрів розгляне законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів та відповідальності за порушення правил дорожнього руху".

«До того ж, відповідати будуть і перевізники, і посадові особи, які випустили перевантажені машини на лінію», – пообіцяв прем'єр.

Запропонований законопроект був схвалений урядом з доробками. Документ передбачає, що рух транспорту, вагові або габаритні параметри якого перевищують нормативи, допускається "за плату, встановлену Кабінетом міністрів" та в порядку, встановленому уповноваженим органом виконавчої влади.

До того ж, контроль здійснюється відповідальним органом "як в режимі стаціонарного зважування та перевірки габаритів під час зупинки транспортного засобу, так і без його зупинки шляхом зважування та визначення габаритів з автоматичною фіксацією результатів спеціальними технічними засобами".

"В Україні функціонує 38 пересувних пунктів зважування, але там працюють люди, а це завжди людський фактор. Усунути його дозволять автоматичні системи зважування. Перший такий пункт вже встановлений на 24-му кілометрі траси Київ-Чоп. У перший же тиждень роботи системи кількість перевантаженого транспорту тут скоротилася з 78% до 7%", – повідомив журналістам після засідання уряду глава Держагентства автомобільних доріг України ("Укравтодор") Євген Прусенко, пообіцявши до 2014 року ввести в дію 60 таких пунктів.

Слід зазначити, що в запропонованому документі штрафи за порушення вагових нормативів істотно зростають.

Якщо чинне законодавство передбачає санкції у розмірі 510-680 грн для водіїв, 1360-1700 грн – для власників і відповідальних посадових осіб, то законопроект пропонує визначити штрафи для водіїв залежно від тяжкості порушення у розмірі 510-1700 грн, а для власників і посадових осіб – 1360-17 тис. грн.

Зокрема, за використання великогабаритного транспорту без дозволу органу внутрішніх справ або без документа про внесення плати за проїзд законопроект передбачає штраф у розмірі 1020-1360 грн для водіїв, 4250-8500 грн для підприємців та посадових осіб. Повторне порушення передбачає штраф для водіїв у розмірі 1360-1700 грн, для підприємців та посадових осіб – 8,5-17 тис. грн.

До того ж, за словами Прусенка, в уряді "ведеться дискусія про збільшення запропонованих штрафів".

Серед іншого Міністерство інфраструктури відпрацьовує пропозиції щодо посилення санкцій для юридичних осіб залежно від обсягів перевищення нормативів їх автомобілів.

В опозиції підтримали ініціативу уряду.

"Якщо це не перетвориться на схему з видавлювання якихось хабарів, то ідея виглядає раціональною. Адже коли їде машина масою 60 т, вона просто продавлює покриття. Запропонований механізм дозволив би запобігти руйнуванню доріг, якщо тільки це не черговий спосіб збору хабарів", – заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань будівництва, містобудування, житлово-комунального господарства та регіональної політики Юрій Одарченко ("Батьківщина").

Як повідомлялось, київських водіїв штрафуватимуть за мийку авто в недозволеному місці. 

Позначки: