За словами джерел у Кабміні, ініціатива міністра Міненерговугілля Юрія Бойка була розкритикована на засіданні за відсутність попереднього розгляду документа і через майбутні втрати бюджету.
«Яким же було здивування, коли з протоколу згаданого засідання, що з’явився ближче до кінця тижня, випливало, що законопроект Бойка було схвалено! Щоправда, цим протоколом Міненерговугільпрому доручається доопрацювати законопроект разом з Мінекономрозвитку і торгівлі, ДПА, АМКУ та Мінфіном і, довівши законопроект до регламентних вимог, подати Кабінету міністрів»,- пише експерт.
Для Мінекономрозвитку сама поява законопроекту Міненерговугільпрому стала абсолютною несподіванкою.
«Офіційно документи з Мінпалива зайшли до нас близько 11 години ранку 16 листопада, коли засідання Кабміну вже розпочалося», – сказав представник відомства.
Але ще більшим здивуванням, за його словами, стало те, що в п'ятницю, 18 листопада, надійшло протокольне доручення прем'єра Миколи Азарова запідсумками так званого «малого» Кабміну від 14листопада.
«Папір свідчить, що там цей законопроект було розглянуто! Тим часом ніхто з опитаних учасників «малого» Кабміну згадати розгляд цього питання не зміг», – Куюн.
Раніше повідомлялось, що за підрахунками консалтингової групи «А-95» збитки бюджету від майбутнього нововведення складуть від 25 до 30 млрд грн
Як повідомлялось, 26 жовтня своєю постановою Кабінет міністрів збільшив статутний капітал НАК «Нафтогаз України» на 3,5 млрд грн – з 42,340 млрд грн до 45 млрд 840,905 млн грн.
Нагадаємо, у травні Кабмін збільшив СФ «Нафтогазу» на 5 млрд гривень до 42,3 млрд.
У січні уряд збільшив статутний фонд НАК на 7,4 млрд гривень до 37,341 млрд гривень.
Раніше Кабмін дозволив передавати в концесію ТЕЦ, що належать Нафтогазу.