У Азарова придумали класифікацію підприємців за статками

23 Травня 2011, 07:39

За його словами, новий законопроект передбачає зменшення фіскального тиску на підприємців та створення умов для їхнього максимального розвитку.

«У цьому законопроекті враховані усі конструктивні думки громадських об’єднань, підприємців, які останнім часом були дуже актуальними, як для цих громадян. Цей законопроект направлений на розвиток малого та середнього бізнесу, на те, щоби їм дати максимальну можливість розвиватися, на зменшення фіскального тиску, законопроект розділяє підприємців на три категорії», – заявив Клименко.

Зокрема, до першої категорії відносяться підприємці, які мають дохід не більше 150 мінімальних зарплат – це близько 150 тис. грн., не мають найманих працівників. Вони будуть сплачувати податок від 1% до 10% за мінімальну заробітну плату – від 10 до 100 гривень.

«Це відносяться до підприємців які працюють на ринках, які ведуть роздрібну торгівлю», – пояснив заступник голови ДПС

До другої категорії – підприємці у яких дохід близько 1 мільйона гривень, які мають до 10 найманих працівників. Їм доведеться сплачувати від 2% до 20% від мінімальної заробітної плати, тобто від 200 до 2000 гривень. Це підприємства, які ведуть роздрібну торгівлю, займаються посередництвом, орендою, ресторанним бізнесом.

Третя категорія – це підприємці, які мають дохід від 2 тис. неоподаткованих мінімумів, до 2 млн. гривень.

«Вони також можуть мати до 10 найманих працівників, та вони будуть сплачувати 3%, якщо вони є платниками ПДВ, або 5%, якщо вони не є платниками ПДВ», – зазначив Клименко.

Як повідомлялось, те що вітчизняні чиновники називають малим бізнесом, за європейськими стандартами не дотягує навіть до мікробізнесу. Зокрема в країнах ЄС дохід до до 2 млн євро, вважається мікробізнесом, від 2 до 10 млн –малим, від 10 до 50 млн євро – середнім бізнесом.

Нагадаємо, за оцінками народного депутата від БЮТБ Наталії Королевської, після прийняття Податкового кодексу в Україні 200 тисяч підприємців закрились, і якщо не змінити норми Податкового кодексу, до кінця нинішнього року, ще 170 тисяч підприємців закриють свій бізнес.

Податковий кодекс, за винятком низки норм, набув чинності з 1 січня 2011 року. Його прийняття супроводжувалося масовими протестами.

Нещодавно віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко спрогнозував, що у травні буде презентований законопроект про внесення змін до Податкового кодексу.