У Азарова придумали, як економити на опаленні житла українців

2 Жовтня 2013, 10:00

Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Андрій Бондаренко 1 жовтня заявив, що теплокомуненерго, які споживатимуть газ понад виділені ліміти, платитимуть за нього за тарифами для промисловості. Промисловий тариф вище тарифу для ТКЕ у 3,4 рази, пише «КоммерсантЪ-Україна».

Бондаренко нагадав, що уряд встановив ліміт для ТКЕ – 6,3 млрд кубометрів газу. На його думку, цього достатньо навіть для самих холодних зим  а обсяг 8 млрд кубометрів, який надали ТКЕ минулого опалювального сезону, є надлишковим.

У теплокомуненерго вважають, що скоротити споживання палива буде непросто.

"Сьогодні багато ТКЕ просто не можуть знизити споживання, оскільки не мають коштів для інвестування в енергозберігаючі проекти. Для того щоб досягти цього, необхідно підвищувати тарифи на теплову енергію для населення, чого не дозволяють урядові структури. Ті ж Держінспекція з контролю за цінами та Антимонопольний комітет", – пояснили у "Краматорськтеплоенерго". За інформацією Міністерства з питань ЖКГ, у випадку проведення модернізації житлово -комунального сектору і впровадження сучасних технологій постачання теплової енергії та гарячої води, споживання газу може скоротитися на 40 %. Обсяг втрат у теплових мережах, за даними міністерства, в окремих регіонах сягає 75 %.

Втім, за інформацією джерела видання у Міненерго, ТКЕ здатні економити газ навіть без значних інвестицій. "У Болгарії після вступу до Євросоюзу у тепловиків теж не було грошей на модернізацію активів Але вони скоротили на 30% споживання газу просто за рахунок розумнішого управління мережами і правильної диспетчеризації", – пояснив співрозмовник видання.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Сергій Пашинський зауважив, що скоротити споживання до 6,3 млрд кубометрів за сезон без модернізації всієї системи можна і за рахунок подачі більш холодної води, ніж потрібно за стандартом.

"У такому випадку в більшості регіонів можна готуватися до того, що батареї і вода в кранах будуть лише злегка теплими", – вважає Пашинський.

Президент київського міжнародного енергетичного клубу Q – Club Олександр Тодійчук вважає, що навіть якщо держава погодиться на підвищення тарифів для ТКЕ, це може не принести більше грошей через зростаючі неплатежі. "Підвищення тарифів може спрацювати тільки з одночасним підвищенням пенсій і зарплат" , – вважає експерт. Єдиним реальним результатом проведеної політики може стати банкрутство ТКЕ. "Можливо, це навіть піде на користь – якщо нинішні власники ТКЕ не можуть домогтися масштабної реформи ЖКГ, це зробить за них газове лобі", – вважає Тодійчук.