У Азарова пропонують збільшити строки ув’язнення за прояви тероризму

6 Червня 2012, 09:44

Тексти відповідних законопроектів N10552, N10553 N10554 внесено до порядку денного поточної сесії, яка закінчується 6 липня, пише "Коммерсант-Украина".

Документи, зокрема, передбачають можливість оголошення терористами представників цілих організацій, чого раніше в Україні не було.

"У разі якщо суд визнає організацію терористичною, всі її члени стануть співучасниками такого злочину, як тероризм. Така організація буде заборонена, а її рахунки арештовані", – пояснив член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Святослав Піскун (Партія регіонів).

Право ініціювати нову процедуру, відповідно до законопроекту, пропонується надати голові Служби безпеки України або одному з його заступників.

В уряді також пропонують посилити кримінальну відповідальність за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами, а також завідомо неправдиву інформацію про мінування.

Так, один із законопроектів піднімає нижній поріг покарання до двох років і максимальне покарання за статтею про посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян – з 7 до 8 років.

Інший законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 263-1 «Незаконне виготовлення зброї, бойових припасів або вибухових речовин". Нагадаємо, згідно з чинним КК, за виготовлення вибухових пристроїв передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. У Кабінеті міністрів пропонують за цей же злочин ввести покарання від 3 до 7 років позбавлення волі, а за виготовлення вибухових пристроїв групою осіб – максимальне покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.

Депутати вирішили розглянути ці пропозиції до 6 липня.

Нагадаємо, про необхідність посилити відповідальність за прояви тероризму президент Віктор Янукович заявив 25 травня на засіданні Ради національної безпеки і оборони.