У Азарова похвалилися, що в Україні дороги найдешевші в Європі

Акценти
27 Червня 2013, 17:35

«У нашій державі вартість 1 км автошляху І категорії у 1,26 рази менша, ніж у Росії, вдвічі менша, ніж у США, і в середньому в 2,5 рази менша, ніж у Європі. Приміром, у Росії будівництво такої дороги коштує $6,3 млн за кілометр, США – $10 млн, Канаді – $11 млн, Словаччині – $12,8 млн, Франції – $13,4 млн, Німеччині – $14,5 млн дол. А в Україні у середньому орієнтовна вартість 1 км дороги І категорії становить понад $5 млн (40-50)», – йдеться у повідомленні.

За даними Державного дорожнього науково-дослідного інституту імені М.П Шульгіна, станом на 2013 рік, в Україні будівництво чи реконструкція 1 км дороги І категорії коштує $5,6, ІІ категорії – $2,94 млн, ІІІ – $2,64 млн, IV – $1,46 млн, V категорії – 0,3 млн Капітальний ремонт українських доріг обходиться: І категорії – $3,4 млн. за 1 км, ІІ – $1,78 млн, ІІІ – $1,6 млн, IV – $0,76млн, V – 0,18 млн.

«Утім, ані за конструкцією, матеріалами, ані за технологіями новозбудовані українські автошляхи не поступаються європейським: всі дороги побудовані та відремонтовані до Євро-2012 на сьогодні у нормальному транспортно-експлуатаційному стані. А менша вартість будівництва 1 км доріг обумовлена різницею в оплаті праці, меншою вартістю кам’яних та паливно-мастильних матеріалів». – запевняють в міністерстві.

Читайте також: Політики і чиновники не жаліють бюджетних грошей на покращення доріг до своїх сіл і маєтків

Нові дороги, збудовані в Україні, не поступаються європейським за якістю. Хоча в інших країнах на їх спорудження потрібно значно більше коштів. Вартість будівництва одного кілометра автомобільної дороги залежить від низки факторів. Це і рельєф місцевості, по якій пролягатиме дорога, геологічні умови, наявність місцевих будівельних матеріалів (кар’єрів ґрунту, щебеневих матеріалів, піску тощо), потреба у влаштуванні складних транспортних розв’язок  та інше. Розрахунки проводяться окремо для кожного об’єкта, виходячи з проектно-кошторисної документації.

Читайте також: За ремонт кілометра дороги чиновники платять "своїм фірмам" до 9 млн бюджетних гривень

90