У Азарова планують за рік напиляти лісу на 8 мільярдів

24 Квітня 2011, 14:35

За його словами, це, зокрема, відбудеться за рахунок впровадження системи відкритих аукціонів з продажу необробленої деревини.

«На виході отримуємо прозорий і зрозумілий ринок деревини, що гарантує поліпшення основних економічних показників, підвищення рівня соціального захисту працівників лісового господарства, а також створення умов для малого та середнього бізнесу», – підкреслив Сівець.

«Ми навели порядок у реалізації деревини. Ще недавно її продавали шляхом укладення прямих угод з довільним і часто заниженими цінами. Як наслідок, до бюджетів наших підприємств надходило дуже мало коштів і, звичайно, виникали проблеми з виплатою заробітної плати», – сказав глава Держлісагентства.

За його словами, на спеціальні відкриті аукціони з продажу деревини виставляється необхідна кількість необробленої заготовки, що забезпечує потреби внутрішнього товаровиробника в техсировині.

«Це – найбільш ефективний спосіб викоренити корупцію та економічні зловживання … Ми розробили і єдиний сертифікат відповідності, який підтверджує законність придбання товару і робить неможливим товарообіг деревини, що отримано шляхом незаконних рубок», – додав Сівець.

За його інформацією, за три місяці поточного року було реалізовано продукції на 1,13 млрд грн, тобто приріст у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 40%. На початок квітня середньомісячна заробітна плата в галузі склала 2381 грн, збільшившись в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 39%. У середньому по галузі продуктивність праці з початку року зросла майже на 52%, склавши 20,5 тис. грн на одного працівника.

Як повідомлялось, Держліс агентство планує 2011 року за власні кошти побудувати понад 450 км лісових доріг, 300 км з яких – у Поліській зоні та 150 км у Карпатському регіоні. За словами Сівця, будівництво лісових доріг наблизить галузь до євро стандартів.

Иинулого року, тодішній віце-прем'єр-міністр Віктор Слаута наголосив, що для того, щоб наблизитися до євростандартів і надати поштовх для розвитку рекреаційної інфраструктури, в Карпатах потрібно побудувати близько 1000 км доріг.

98