Так, вже з 1 січня 2014 року преференцій зі сплати податку на прибуток позбудуться виробники дитячого харчування, йдеться в оприлюдненому законопроекті, що містить поправки до Податкового кодексу, повідомляє "Комерсант-Україна".
У прес-службі Міндоходов перегляд пільг пояснили тим, що їх надання "не створює сприятливі умови для стабілізації фінансового стану галузей, а призводить до зменшення надходжень до бюджету і виникнення схем ухилення від оподаткування". До того ж проведений аналіз показав, що в галузях, які отримали пільги, в 2012 році, відбулося падіння виробництва. А значить, необхідно "скоротити преференції, що не призвели до стимулювання розвитку відповідних галузей".
Під урізання пільг, наданих до 2016-2021 років, можуть підпасти кінематографісти, готелі, підприємства з видобування та використання газу вугільних родовищ. За словами президента Союзу податкових консультантів Леоніда Рубаненко, бізнес, що займається видобутком корисних копалин, без пільг згорне інвестиції в розвідувальні роботи.
Готельний бізнес також постраждає від скасування преференцій, але не всі його оператори. За словами віце-президента Асоціації малих готелів та апартаментів Романа Пономаренка, з 8 тис. малих готелів та хостелів пільгами користується лише 1%. Для великих готелів скасування преференцій виявиться більш болючою.
Законопроект, втім, не передбачає перегляду пільг аграріям, про який раніше заявляв міністр доходів і зборів Олександр Клименко. При цьому в міністерстві не підтримують і мораторій на їх перегляд. Можливість зміни пільгового режиму розглядатиметься на засіданні інвестиційної ради при Міндоходов в середині червня.
Важливі зміни торкнуться і оподаткування фінансових операцій. Запропоновано дати чітке визначення угод РЕПО (купівля або продаж цінних паперів із зобов'язанням зворотнього продажу через певний термін за встановленою ціною – Ред.) з метою оподаткування. Якщо в першій частині операції не відбудеться переходу права власності на цінні папери, то в разі неповернення контрагентом коштів під час другої частини угоди відбудеться примусове відчуження паперів.
Також серед нововведень пропонується вдосконалити механізм сплати акцизу торговцями цінними паперами, зміна дати виникнення податкових зобов'язань (замість дня отримання доходу – дата переходу права власності або підписання договору) тощо.