У Азарова “думкою багатіють”, що Росія знизить ціну на газ

5 Грудня 2013, 09:33

Відповідаючи на питання, чи відповідають дійсності інформація про знайдений компромісному рішенні в переговорах між Україною і Росією, він сказав: "Я не буду коментувати інформацію ЗМІ, давайте дочекаємося офіційних документів. Переговори постійно йдуть. Ми розраховуємо як мінімум наступного року закупівлі природного газу здійснювати на 10 % менше, ніж цього року", – зазначив Ставицький.

За його словами, йдеться про зниження на 10 % ціни на газ.

Ставицький також підкреслив, що транзит Україна хоче залишити на рівні 90 млрд куб м. Також від додав, що Україна хоче скоротити на 5 % споживання газу.

"Якщо нам вдасться втілити в життя всі наші завдання, які ми поставили на наступний рік, – приблизно на 5 %. Це буде досить складно, оскільки за попередні роки ми вже скоротили – ви знаєте – до 45 % споживання газу по країні", – сказав Cтавицький.

Як повідомлялось, 24 листопада Азаров заявив, що Росія пообіцяла Україні відновити переговори щодо перегляду контракту 2009 року про закупівлю газу.

Натомість 25 листопада офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов заявив, що російська компанія перегляду газових угод з Україною не готує, а проте, хто обіцяв голові українського уряду переляж контракту, потрібно запитувати у самого Азарова.

Вже наступного дня Азаров визнав, що чіткої домовленості з Росією про перегляд газових контрактів немає.