У Австрії заарештували підозрюваного у шпигунстві на користь РФ

30 Листопада 2018, 21:47

Австрійського відставного полковника, підозрюваного в шпигунстві на користь Росії, узяли під варту. Про це у п'ятницю, 30 листопада, повідомляє The Daily mail.

 

70-річного екс-полковника збройних сил Австрії взяли під варту через кілька тижнів після його звільнення 13 листопада.У прокуратурі Зальцбурга повідомили, що він узятий під варту на час проведення розслідування.

 

Раніше прокуратура направила апеляцію стосовно цього рішення до суду Лінца, 30 листопада суд задовольнив цю апеляцію.

 

Нагадаємо, суд Зальцбурга відмовився взяти під арешт австрійського полковника, який понад 20 років шпигував на користь ГРУ Росії. 

 

Екс-полковника збройних сил Австрії затримали за підозрою у тому, що він протягом 20 років шпигував на користь Росії. Колишній офіцер, якому зараз 70 років, збирав дані про австрійську військову авіацію, артилерійські системи та міграційну кризу.  Крім того, він створив детальні персональні характеристики багатьох високопоставлених офіцерів. Кожні два тижні він виходив на зв'язок зі своїм російським контактом на ім'я Юрій. Він писав повідомлення у секретному коді або передавав інформацію через супутниковий зв'язок. За свою шпигунську діяльність офіцер заробив 300 тисяч євро. За даними ЗМІ, затриманий екс-полковник збройних сил Австрії, який протягом майже 30 років працював на користь Росії, зізнався у шпигунській діяльності проти Австрії. 

 

Так,  австрійська прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею 319 Кримінального кодексу (робота на іноземну військову розвідку). Підозрюваному загрожує два роки в'язниці.

 

Згодом стало відомо, що глава МЗС Австрії Карін Кнайсль, яка раніше танцювала з російським президентом Владіміром Путіним на своєму весіллі, скасувала свій візит до Росії через інцидент з екс-полковником.

 

Як повідомлялось, що МЗС РФ викликало посла Австрії через інцидент з колишнім полковником збройних сил Австрії, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ протягом 20 років.