У Австрії син Азарова співпрацював з людиною близькою до друга Путіна

13 Лютого 2012, 21:52

За даними видання, Азаров-молодший пішов з посади після публікації «Української правди» про те, що він має дозвіл на проживання в Австрії та володіє там маєтком.

Виявити цю нерухомість вдалося завдяки тому, що Азаров як керівник австрійського фонду Sustainable Ukraine указав свою адресу у Відні.

Сам Олексій Азаров, і його батько прем'єр-міністр Микола Азаров проігнорували запити про коментар щодо австрійської нерухомості їхньої родини.

Zeit повідомляє, що наразі спостережну раду фонду Sustainable Ukraine очолює колишній канцлер Австрії Альфред Гузенбауер.

Газета звертає увагу і на його «незвичайні» зв’язки як співпрезидента російського «Громадського форуму діалогу цивілізацій».

Засновником і другим співпрезидентом цього форуму є Володимир Якунін, колишній співробітник КДБ, за яким стоїть Володимир Путін.

«В Україні Гузенбауер також знайшов собі дещо сумнівні види діяльності. Так, він виконує обов’язки голови наглядової ради інституції, що іменується Sustainable Ukraine Foundation (Фонд Стійка Україна). Ця організація пов’язана з Олексієм Азаровим, сином українського прем’єр-міністра. Азаров-батько є близьким соратником президента Віктора Януковича, який вивів свою країну на курс авторитаризму», – зазначає видання.

Насправді, як пише газета, організація Sustainable Ukraine є приватною фірмою Гузенбауера, що зареєстрована у віденському бюро адвоката Леопольда Шпехта. Вона має бізнесові інтереси на Сході та має бюро у Києві та Москві.

Гузенбауер і Шпехт наразі не відповіли на запити газети щодо їх діяльності у колишніх республіках Радянського Союзу.

Як повідомлялось, Олексій Азаров не виключає, що займеться політикою, але остаточного рішення не прийняв.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ повідомлялося, що Микола Азаров, його дружина та їх син значилися серед 10 засновників дачного кооперативу «Чехово» під Форосом. Зокрема, «Україна молода» надавала інформацію про величину земельної ділянки кооперативу – 2,6 га. Також повідомлялося про землю Азарова біля Гурзуфа.

Однак прем'єр Микола Азаров це заперечив. Він повідомив, що його син володіє невеликою ділянкою землі в Криму, і не зміг згадати, чи володіє землею в Криму його дружина.

98