У Австрії 2019 рік стане роком української культури

4 Вересня 2018, 16:00

Президент Петро Порошенко та Федеральний канцлер Австрії Себастіан Курц домовилися про те, що 2019 рік буде проголошено роком української культури в Австрії. Про це 4 вересня повідомила прес-служба президента України.

 

«Ми домовилися, що 2019 рік ми проголосимо роком української культури в Австрії. Культурна дипломатія є дуже надійним і ефективним інструментом для розвитку відносин між нашими народами, між нашими країнами», – сказав Порошенко.

 

Федеральний канцлер Австрії у свою чергу констатував добрий рівень контактів народів двох країн.

 

«Ми дуже близькі на людському рівні, і я дуже радий, що ми змогли домовитися про спільний рік культури, який наблизить народи України і Австрії», – відзначив канцлер.

 

Також Австрія виділить ще €1 млн жителям Донбасу, а після зустрічі з дипломатами в Авдіївці президент направив пропозиції про можливе шефство Австрії над одним з населених пунктів.

 

"Ми направили пропозиції про можливе шефство Австрії, як я зазначив на зустрічі з дипломатами в Авдіївці, над одним з населених пунктів. І сьогодні ми ретельно опрацьовуємо ці позиції", – додав Порошенко.

 

Президент України також відзначив активізацію нашого політичного діалогу та подякував С.Курцу за дуже теплий прийом під час його візиту до Австрії. «На всіх рівнях ми відчували дуже потужну підтримку з боку наших австрійських партнерів», – констатував Порошенко.

 

Як повідомлялося, канцлер Австрії 4 вересня після переговорів з президентом України звернувся до Росії із закликом повернутися за стіл переговорів у "нормандському форматі" для вирішення ситуації на Донбасі. Він наголосив, що вирішення ситуації на Донбасі можливо знайти лише за столом переговорів і підкреслив, що ніколи не буде військового рішення цього питання.