При призначенні Василя Паскала на посаду першого заступника голови Національної поліції України було враховано рішення Окружного адміністративного суду Києва, згідно з яким встановлено відсутність підстав для звільнення Паскала на підставі закону про люстрацію. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції України.
Паскала було призначено на посаду після проведення переатестації за участі членів Центральної атестаційної комісії, зокрема експертів Консультативної місії ЄС EUAM, програми ICITAP Департаменту юстиції США, а також голови Громадської ради при МВС України.
«Під час прийняття рішення про призначення його на посаду було враховано рішення Окружного адміністративного суду Києва, яким відмовлено у задоволенні позовних вимог Громадської ради при Міністерстві юстиції України до Кабінету Міністрів України. Судом було встановлено відсутність підстав для звільнення Паскала з посади заступника міністра внутрішніх справ на підставі Закону України «Про очищення влади». Це рішення вступило у законну силу, адже його залишили без змін рішення судів апеляційної та касаційної інстанцій», – йдеться у повідомленні.
Також наголошується, що всі повідомлення про причетність Паскала до злочинів, вчинених стосовно учасників Революції Гідності, не відповідають дійсності.
«Це було документально та чітко підтверджено Управлінням спецпрозслідувань Генпрокуратури України. Саме Василь Паскал особисто очолював розкриття цілої низки тяжких кримінальних правопорушень, вчинених під час Революції Гідності, про конкретні ефективні результати розслідування яких неодноразово звітував у профільному комітеті Верховної Ради України, а саме:
– побиття журналістки Т. Чорновіл у грудні 2013 року;
– вбивства активіста Ю. Вербицького у січні 2014року;
– викрадення активіста І. Луценка у січні 2014року;
– вбивство журналіста В. Веремія у лютому 2014року;
– викрадення вогнепальної зброї зі складів резерву МВС (400 автоматів АКСу) і передачу її «тітушкам» у лютому 2014року;
– викриття групи осіб («тітушок») причетних до побиття активних учасників Майдану у Маріїнському парку у січні 2014року;
– вбивство активіста В. Сергієнка у Черкасах у квітні 2014 року», – перерахували в поліції.
Наостанок у повідомленні наголошується, що Паскал «докладе всі свої вміння, знання і досвід для ефективної боротьби зі злочинністю та якісного розслідування кримінальних правопорушень».
За інформацією у ЗМІ та активістів, під час подій Революції 2013-2014 року Паскал очолював так званий «сьомий відділ» МВС, який звинувачували у стеженні за активістами та організації викрадень та катувань. Після зміни влади неодноразово вимагали люстрації Паскала, який перебував на керівних посадах за часів влади Януковича, однак суд відмовився зобов'язати Кабмін люструвати його.