У Авакова хочуть карати політиків, які сумніваються в територіальній цілісності України

30 Липня 2014, 19:32

Геращенко додав, що 30 липня відбулося перше засідання урядового комітету по застосуванню санкцій стосовно осіб, які підтримують і фінансують тероризм.

Під час засідання, за його словами, з Міністерством культури обговорювався список діячів культури, науки і мистецтв, які публічно висловлювалися на підтримку анексії Криму Росією і публічно висловлювалися за розкол України. Крім того обговорювався список політиків, щодо яких також пропонується ввести санкції.

Радник міністра вважає, що в список осіб, до яких будуть застосовані санкції, потраплять як громадяни Росії, так і України.

Геращенко зазначив, що Україна повинна оголосити в міжнародний розшук всіх, проти кого будуть порушені справи і хто буде визнаний судом винним.

Радник глави МВС також зазначив, що пропонується ввести такі санкції до 7-ми груп осіб. Це посадові особи органів держвлади та органів місцевого самоврядування, а також депутати місцевих рад та депутати Верховної Ради; члени "ДНР" і "ЛНР", члени незаконних військових формувань; представники ЗМІ, які закликали до сепаратизму; депутати всіх рівнів України і Росії, які закликали до порушення територіальної цілісності України; всі, хто спонсорує тероризм.

Конкретні прізвища, за словами Геращенка, будуть визначатися під час слідства і судових засідань.

"Ми повинні, крім кримінального переслідування, проти них застосовувати фінансові санкції – бити по їх гаманцю", – зазначив він. 

Яке повідомлялось, МВС відкрило провадження проти міністра оборони Росії Сєргєя Шойгу та олігарха Константіна Малофєєва.