Моніторинг показав, що у 55 із 225 мажоритарних округів немає жодної жінки – найнижче представництво жінок в округах в Закарпатській області – 3%, та в Херсонській – 7%.
Найбільше жінок балотується в округах у Київській області – 20%, Чернігівській та АРК -19%, Севастополі – 18%.
Алєксєєнко зазначила, що в загальних списках партій жінки представлені таким чином: Партія регіонів – 14%, «Батьківщина» – 12,9%, УДАР – 16,8%, КПУ – 26,6%, ВО«Свобода» – 6,4%.
Медіа-експерт Жіночого консорціуму України Віра Карайчева відзначила, що “жінки-кандидатки, особливо в мажоритарних округах, не вміють чи не хочуть себе представляти у ЗМІ”. При цьому навела приклад, що коли в Тернополі місцеве телебачення запропонувало всім мажоритарникам вийти на теледебати і всі жінки-кандидати відмовилися.
Моніторинг був розпочатий в травні 2012 року представниками Жіночої демократичної мережі Міжнародного республіканського інституту, Жіночого консорціуму України, організації “Жіночий вибір”, Інституту демократії і соціальних процесів, Київського інституту гендерних досліджень та організації “Європейський вибір”.
Нагадаємо, у травні заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що за нинішньої системи виборів Верховної Ради, при якій половина депутатів обирається від мажоритарних округів, кандидатам жіночої статі складніше пройти в парламент, аніж при виборах всіх депутатів Ради за пропорційною системою.
Заступник голови ЦВК наголосив, що в чинній редакції закону "Про вибори народних депутатів України" питання гендерної рівності ніяк не врегульовано.