Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service прогнозує, що збитки російської банківської системи у 2015 році становитимуть близько $14,6 мільярдів. Про це йдеться у звіті, сформованому фахівцями компанії.
Згідно з повідомленням, причиною збитків є висока відсоткова ставка, яка наразі становить 15%, та збільшення кількості непогашених кредитів.
Агенство наголошує, що через проблемні кредити у 2014 році прибутки банків РФ скоротилися на 40%. Водночас раніше представники Центрального банку Російської Федерації (ЦБ РФ) заявляли, що очікують банківського прибутку на рівні 200-300 млрд рублів в 2015 році.
Фахівці рейтингового агентства стверджують, що ключова процентна ставка вища за 12% становить загрозу для банківської системи РФ, і якщо вона залишатиметься вищою за вказаний показник протягом двох кварталів, це серйозно підірве позиції банків. При ставці у 15% доходи банків знизяться до рівня, недостатнього навіть для того, аби покрити адміністративні витрати і проблемні кредити.
За даними Bloomberg, російський Альфа-банк, що перебуває у приватній власності, передбачає, що втрати російських банків можуть сягнути 2 трлн рублів, або близько 25% від загальної кількості коштів. У банку наголосили, що у них кількість проблемних кредитів становить 5%, що удвічі перевищує показники, які були під час кризи 2008-2009 років.
13 березня ЦБ РФ проведе чергове засідання Валютної рада нщодо інфляції. Разом з тим інфляцію, яка досі була ключовим орієнтиром для прийняття державою фінансових рішень, Міністерство економічного розвитку розглядає на рівні 12% в 2015 році.
Таким чином влада РФ наразі обмірковує, як вирішити проблему кредитів у банківському секторі. Зокрема, нещодавно в Центробанк та уряд обговорювали створення спецвідомств з питань «проблемних кредитів» та допомогу і рефінансування великих промислових позичальників.
Як відомо, раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинги 30 російських банків.