Тиждень увійшов до переліку 12 рекомендованих національних медіа

18 Вересня 2023, 16:34

У Києві презентували інтерактивну мапу рекомендованих медіа. Проєкт ініціювали організація «Інститут масової інформації» та профільне видання «Детектор медіа» за підтримки міжнародної організації Internews.

Загалом мапа охоплює 101 онлайн-медіа, 24 радіо та 48 телеканалів у 24 областях України та АР Крим:

  • найбільше рекомендованих медіа, розміщених на мапі,  — у Київській області (12 національних і чотири регіональні медіа );
  • у Харківській області 10 медіа на регіон;
  • по дев’ять рекомендованих медіа на регіон мають Львівська, Івано-Франківська та Донецька області;
  • сім рекомендованих медіа на регіон має Полтавська область;
  • по шість рекомендованих медіа на регіон мають Волинська, Тернопільська, Кіровоградська та Одеська області;
  • по п’ять рекомендованих медіа на регіон мають Рівненська, Житомирська, Дніпропетровська, Запорізька та Луганська області;
  • по чотири рекомендованих медіа на регіон мають Черкаська, Чернівецька, Чернігівська, Хмельницька та Миколаївська області;
  • по три рекомендованих медіа на регіон мають Закарпатська, Вінницька, Сумська та Херсонська області;
  • одне рекомендоване медіа на регіон має АР Крим.

«Український тиждень» увійшов до переліку 12 національних медіа, які радять читати. Подивитися повний перелік можна на мапі за посиланням.

Методологія відбору складалася із 12 індикаторів, поділених на три групи.

Перша група — індикатори, пов’язані з незалежністю та відповідальністю (прозорість медіавласності, наявність на сайті інформації про людей, відповідальних за контент, контактних даних для комунікації з аудиторією, наявність редакційних політик).

Друга група — оцінка якості контенту, кількість власних матеріалів на сайті, дотримання професійних журналістських стандартів.

Третя група — базові етичні принципи: відсутність мови ворожнечі, сексизму, матеріалів з ознаками замовності, астрологічних прогнозів, російської та проросійської пропаганди, дезінформації.

Пояснення стосовно кожної із груп можна переглянути за посиланням.

«Медіа впливають на те, як факти розглядаються та обговорюються в суспільстві, сприяють формуванню громадської думки. Тому незалежність і плюралізм медіа є запорукою здорової демократичної системи. Сподіваємося, що ця мапа допоможе і громадянам, які шукатимуть якісні та достовірні джерела інформації», — зазначила під час презентації мапи директорка ІМІ Оксана Романюк.

Голова правління ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова також вказала, що мапу не варто сприймати як вирок тим, хто не увійшов до переліку: «Ми сподіваємось і на підтримку колег, перш за все з регіональних медіа. Виконуйте роботу над помилками, якщо не ввійшли до мапи, адже ми її будемо з часом оновлювати. Сигналізуйте, якщо десь ми помилилися або чогось не помітили… Ми відкриті до дискусії, адже головна мета в нас одна – дати нашим співгромадянам повну та точну інформацію про те, що відбувається в Україні та світі».

Автор:
Тиждень