Тиждень Франкофонії

4 Березня 2011, 10:09

З 15 по 22 березня в Україні відбудеться свято Франкофонії. Вже вчетверте Посольства Бельгії, Єгипту, Канади, Франції, Лівану, Румунії та Швейцарії в партнерстві з українським Міністерством закордонних справ, Міністерством культури і туризму та багато інших партнерів святкують цю подію,  спрямовану на популяризацію французької мови як мови спілкування, демократичних цінностей, дотримання прав людини, миру у  світі та культурної різноманітності.

Нагадаємо, що у 2011 році Франкофонія об’єднує 56 країн-членів та 19 країн-спостерігачів, до яких у 2006 році приєдналась й Україна.

Франкофонія пройде багатьма містами України з півночі на південь та з заходу на схід. Українські франкофони  і не тільки зможуть відвідати й взяти участь у  численних культурних заходах: кіноподіях, відвідати виставки, літературні зустрічі, концерти, фестиваль франкомовних театрів тощо.

В рамках Тижня Франкофонії до столиці завітає Паскаль MGз музичним спектаклем «Катрін Д’Е у пошуках чарівного принца», в якому Діва романської Швейцарії представить свою історію в піснях великих метрів франкомовної естради – Жана-Жака Гольдмана, Барбари, Едіт Піаф та ін.

В різних містах України відбудуться концерти ліванського гітариста Абажі, надзвичайно талановитого музиканта, невтомна спрага якого штовхає на нові пошуки й відкриття, а його гра на гітарі смичком повністю захоплює публіку з перших акордів.

Кіномани Києва, Одеси, Рівного, Сімферополя, Севастополя, Запоріжжя матимуть нагоду провести дві ночі у затишних залах кінотеатрів, переглядаючи короткометражні фільми країн Франкофонії, адже в кінотеатрах цих міст 18 та 19 березня на них чекатимуть «Ночі франкомовного кіно короткого метру». Новий проект «Панорама африканського кіно» відкриє яскравий світ африканського кінематографу, покази фільмів відбудуться 18 та 19 березня  у Будинку кіно у КиєвіВ цей час кожний зможе розділити моменти солідарності й відчути як єдина мова створює відчуття належності до єдиної спільноти. Ще на киян чекатиме прекрасна зустріч з французьким режисером вірменського походження, Сержем Аведікяном, переможцем Канського кінофестивалю в номінації «Найкращий короткометражний фільм» 2010 року.

Також на українську публіку очікує круглий стіл «Франкофонія та література: слова свободи»за участі письменників з Канади, Швейцарії та України (Сільв’ян Дюпюі, Елена Бочорішвілі, Бесса Міфтію та Андрій Курков, Євгенія Кононенко, Міла Іванцова), фестиваль студентських франкомовних театрів, слем-турнір «Скажи мені 10 слів, які нас об’єднують», міжнародний футбольний турнір Франкофонії в Харкові й концерт-закриття Тижня Франкофонії в Національній філармонії України.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ БУДЕ НАДІСЛАНА НА НАСТУПНОМУ ТИЖНІ.

Партнери проекту: Страхова компанія «Аха» – Компанія «Рено Україна» – Супермаркет «Ашан»

Інформаційні партнери: Український тиждень – Кіно-Дайджест – What’son

За додатковою інформацією звертайтесь за електронною адресою: [email protected]або за телефонами 482 23 71, 482 06 72 (Катерина Шевченко).