Як пише видання, за словами голови асоціації Бізнес лідерів Польщі Яцека Левернеса, 10% осіб, які зараз працюють в польській сфері аутсорсингу, є іноземними громадянами, і цього року їх частка зросте до 20%.
«Відповідно до офіційної статистики, цього року до Польщі вже переїхало 7 тис громадян з інших країн ЄС. В той же час, за словами демографа з Варшавського центру міжнародних відносин Кристини Іліки, дані уряду не є надто точними, оскільки у мігрантів не вимагають реєструватися в органах влади. Причиною їх приїзду є відносно сильна польська економіка. Польща стала єдиною країною-членом ЄС, яка уникла рецесії в 2009 році. Зараз, незважаючи на різкий спад, в економіці як і раніше підтримується зростання на рівні близько 2%, що набагато більше, ніж на проблемних околицях єврозони. Хоча безробіття перебуває на шестирічному максимумі в 14.2%, воно все ще набагато менше в великих містах, які привертають все більше число інвесторів, котрі відкриваються допоміжні підрозділи та аутсорсингові центри, а також мовні школи та інші справи, які приваблюють кваліфікованих іноземців», – пише видання.
«Але епоха французьких керівників, які управляють супермаркетами або німців, які контролюють виробничі лінії (в Польщі – Ред.), переважно скінчилась. Нова робоча сила приїздить за польською оплатою праці, яка для працівників аутсорсингу варіюється від 6тис (€1,45 тис) до 9 тис злотих на місяць», – додає Financial Times.
«Вони отримують менше, ніж могли б заробити вдома, але це за умови, що вони зможуть там знайти роботу», – підкреслює Вєслав Блиш – віце-президент з маркетингу фірми з розробки програмного забезпечення REC Global, яка шукає програмістів для свого офісу у Вроцлаві. За його словами, все більша кількість резюме останнім часом надходить з Іспанії.