Тисячі іракських біженців, які прибули до Фінляндії протягом минулого року, вирішили скасувати свої заяви на отримання притулку та добровільно повернутися додому.
Мігранти мотивують своє рішення сімейними проблеми та розчаруванням у житті в холодній скандинавській країні.
Європу охопила найгірша міграційна криза з часів Другої світової війни. Понад мільйон людей прибули до Євросоюзу протягом минулого року, рятуючись від війни та злиднів у країнах Близького Сходу та за його межами.
Німеччина та Швеція прийняли чи не найбільше мігрантів, але кількість шукачів притулку у Фінляндії також зросла майже у десять разів, до 32,500 чоловік у 2015 році, порівняно із з 3600 в 2014 році.
Майже дві третини осіб, які шукали притулок протягом минулого року, були молодими іракськими чоловіками.
Фінські чиновники заявили про 4100 біженців, які скасували свої заяви на отримання притулку. Посадовці прогнозують, що це число досягне 5000 чоловік протягом найближчих місяців.
«Мій хлопчик хворий, мені потрібно повернутися додому», – говорить Альсаід Хуссейн, купуючи зворотний квиток на літак в Багдад у невеликому туристичному агентстві в Гельсінкі. Працівник туристичної фірми повідомив, що тепер він продає від 15 до 20 квитків на рейси в Багдад кожного дня.
Нагадаємо, після екстреного засідання 26 січня у зв'язку із міграційною кризою, європейські міністри повідомили про можливе призупинення дії Шенгенської угоди на строк до двох років. У свою чергу французький прем'єр-міністр Мануель Вальс заявив, що міграційна криза становить безпосередню небезпеку для самого існування ЄС. Він підкреслив, що прибування біженців дестабілізує європейські суспільства. 11 лютого Єврокомісія оцінила збитки від закриття Шенгену для країн Євросоюзу у 18 мільярдів євро.