Тимошенко запропонувала учасникам Майдану план дій

8 Грудня 2013, 14:05

"Необхідно сформувати нову систему влади, в тому числі, Центральну виборчу комісію", – запропонувала екс-прем'єр у своєму зверненні, яку виголосила її дочка Євгенія на Майдані Незалежності в неділю в Києві.

Другий пункт плану, запропонованого нею – сформувати на Майдані групу "з авторитетних військових", які невідкладно розпочнуть переговори з керівництвом армії і силових структур з тим, щоб привернути останніх на бік Майдану.

"Ми повинні зробити неможливим силовий варіант", – сказано у зверненні.

Крім того, Тимошенко пропонує затвердити групу дипломатів, які почнуть переговори з лідерами демократичних країн світу про допомогу українському народу шляхом введення санкцій та проведення міжнародних антикорупційних розслідувань проти особисто президента Віктора Януковича.

"Якщо ми не можемо поки притягнути його до відповідальності в Україні, необхідно це зробити на міжнародному рівні", – заявила екс-прем'єр.

Вона також підкреслила, що очікувати від Януковича підписання угоди про асоціацію з ЄС безперспективно.

На її думку, на Майдані також необхідно затвердити антикорупційну групу з числа дипломатів, професійних слідчих, журналістів, яка діятиме на міжнародному рівні і домагатися відкриття міжнародних кримінальних справ.

Водночас Тимошенко підкреслила, що реалізувати такий план буде можливо, лише якщо "мільйони людей будуть виходити на майдани".

Нагадаємо, Тимошенко також закликала опозицію не сідати за стіл переговорів з владою. Раніше вона передала план дій для опозиції для "перемоги над диктатурою Януковича".