Тимошенко закликає не допустити перевиборів на проблемних округах

Акценти
7 Листопада 2012, 18:36

"Не допустіть перевиборів на округах, де Янукович шляхом фальсифікації, підкупу і силового тиску хоче перекреслити і привласнити вибір людей. Погодитися на перевибори в таких обставинах означає легітимізувати фальсифікації, підвести тих громадян, які ведуть безкомпромісну боротьбу за кожну ділянку", – йдеться в заяві.

"У опозиції є протоколи з оригінальними підписами та печатками, де зафіксовані справжні результати. Я прошу опозицію вимагати підрахунку голосів за цими протоколами і не давати другого шансу корупціонерам і фальсифікаторам глумитися над вибором людей. Люди вже зробили свій вибір на цих округах. Вистачить експериментувати. Вірю, що ви досягнете справедливості ", – йдеться в заяві.

На думку Тимошенко, події, що супроводжують підрахунок голосів на проблемних округах, є ще одним підтвердженням фальсифікації виборів. Але навіть при такій тотальній фальсифікації, зауважила Тимошенко, використанні політичної корупції, адміністративного ресурсу та силовиків влада програла вибори. Адже опозиція отримала велику підтримку і довіру громадян. 70% громадян проголосували проти Януковича.

"Це не дає йому спокою. Вони перелякалися народного вироку і також знають, що половина з 30%, які вони отримали, намальовані ними. Саме тому поставлено завдання за всяку ціну вирвати ці 13 округів для тих кандидатів, які в перший же день роботи Верховної Ради увійдуть "тушками" в президентську більшість", – йдеться в заяві.

На думку екс-прем'єра, винні у фальсифікаціях повинні понести покарання.

"У кожної фальсифікації на проблемних округах є своя прізвище та ім'я. Люди, які йдуть на це, повинні понести відповідальність. Потрібно не забути їх справи і зробити все, щоб фальсифікатори були покарані. Поки хоча б один не понесе заслуженого покарання, до тих пір в Україні перебуватимуть бажаючі фальсифікувати вибори", – заявила вона.

"Але я хочу, щоб ми розуміли, що це лише виконавці та співучасники. Реальним замовником фальшивих виборів є особисто Янукович. Не потрібно бути наївними. Без його сценарію всього цього б не відбулося протягом усіх виборів і майже 2 тижнем після дня голосування ", – йдеться в заяві.

Як відомо, 29 жовтня екс-прем'єр Юлія Тимошенко оголосила голодування на знак протесту проти фальсифікації парламентських виборів.

Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

Як відомо, до цього ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в цих округах і пропонувала провести перевибори.

Опозиція оскаржила це рішення ЦВК.

90