Таке послання екс-прем'єра в Європейському парламенті озвучила її дочка – Євгенія Тимошенко, яка проводить в Брюсселі зустрічі з лідерами найбільших політичних груп цієї європейської інституції.
"Головний месидж – заявляти вже зараз, що ці вибори нелегітимні. Після виборів буде пізно. Вже зараз потрібно констатувати той факт, що демократичні сили не зможуть побороти фальсифікацію, яка відбувається на всіх рівнях. Вона (Ю.Тимошенко – Ред.) сподівається, що спостерігачі, які будуть присутні до початку виборів, встигнуть це помітити і зробити висновки до виборів про те, що вони не справедливі і не чесні. Диктатура в Україні, практично, побудована, і ці вибори допоможуть її зміцнити", – сказала вона.
Заступник глави партії "Батьківщина" Григорій Немиря додав, що Тимошенко вважає, що те, що відбувається в Україні в період виборчої кампанії "не має нічого спільного зі стандартами чесних і справедливих виборів і закликає дати цьому оцінку".
"Між підходами "чекати і дивитися" після результатів виборів і підходом "діяти зараз" вона закликає діяти зараз. Набере чи ні опозиція достатньо голосів – ці вибори не можуть бути легітимними, в першу чергу тому, що, як кажуть депутати Європарламенту, опозиційних лідерів на виборах немає", – додав він.
За словами Немирі, під час перебування в Брюсселі вони мають намір зустрітися з лідерами найбільших політичних груп, зокрема, прогресивних соціалістів, зеленими і лібералами.
Відповідаючи на питання про можливі протиріччя з групою соціалістів, які є партнерами Партії регіонів, український політик констатував, що такі суперечності є. У цьому зв'язку він послався на нещодавню заяву робочої групи Соціалістичного інтернаціоналу зіСхідноїЄвропиі Кавказу, прийняте за підсумками зустрічі в Кишиневі, в якому згадується Україна.
"Воно звучить більш жорстко, ніж формулювання тієї ж політичної асамблеї Європейської народної партії. Нам також відома особиста позиція лідера групи соціалістів Ханнес Свободи, який скептично налаштований до ідеї продовження співпраці з Партією регіонів, оскільки репутаційні ризики, які пов'язані з фактом продовження такої співпраці, вже переважують добрі мотиви початку такої співпраці", – стверджує Немиря.
За його словами, в ході проведеного діалогу депутатів Європейського парламенту цікавив хід виборчої кампанії в Україні.
"Є чітке розуміння, що вибори – це не лише день голосування, але й процес декількох місяців, які передують виборам. Наша думка полягає в тому, що ці вибори вже на цьому етапі мають підстави бути визнаними несправедливими, які не відповідають базовим європейським стандартам і ОБСЄ", – упевнений політик.
Немиря повідомив, що вже відбулися зустрічі і з кількома європейськими політиками, в тому числі головою комітету з європейських справ Бундестагу Гюнтером Крішбаумом (Gunther Krichbaum), який "чітко сказав, що у Бундестазі існує сформована думка щодо того, що відбувається в Україні".
"Канцлер Меркель дала цьому концентровану оцінку, порівнявши Україну і Білоруссю. Саме через цю оптику і будуть оцінювати те, що відбувається зараз перед виборами", – вважає заступник голови партії "Батьківщина".
Нагадаємо, парламентські вибори в Україні відбудуться 28 жовтня цього року.